|
May Spectacular 2019 |
26 |
ESW Solutions Ltd Senior 1.25m Open |
25/05/2019 |
|
Result
|
|
|
Posit.
|
Rider
no
|
Horse
Breading |
Rider
Owner |
Nation.
|
Winnings
|
Faults / Time
|
|
1
|
123
|
GRAND CRU I
|
ALFIE BRADSTOCK
Alexandra Crosthwaite Eyre |
|
150.00
|
|
|
|
|
2
|
83
|
TREVOULTER LADY UTAH
|
HAYLEY WEBSTER
Dawn Webster |
|
100.00
|
|
|
|
|
3
|
358
|
CORNET OBOLENSKY JUNIOR
|
ANGELA THOMPSON
Georgina Round |
|
75.00
|
|
|
|
|
4
|
485
|
SAWYER L ENCHANTE
|
WILL LEWIS
Will Lewis |
|
50.00
|
|
|
|
|
5
|
137
|
JUWEL GIRL
|
SAMMY COTTON
Sammy Cotton |
|
35.00
|
|
|
|
|
6
|
196
|
SYMPHANY
|
BEN DUNNING
Ben Dunning |
|
30.00
|
|
|
|
|
7
|
836
|
MAFIA (424694)
|
ALICE WATSON
Rory Oshea |
|
30.00
|
|
|
|
|
8
|
562
|
MILLFIELD VERVE
|
SARAH HEDGES
Nicki Sharp |
|
30.00
|
|
|
|
|
9
|
576
|
LIBERTY 348
|
ANYA JACKSON
David Simpson |
|
30.00
|
|
|
|
|
10
|
881
|
OSPREY HOOKSTER
|
BRYAN SMITH
Pauline Williams |
|
30.00
|
|
|
|
|
11
|
509
|
FITZ THE BILL
|
MATHEW HALL
Mathew Hall |
|
30.00
|
|
|
|
|
12
|
185
|
GILKA B 4
|
OLIVIA MAWSON
Nadine Warwick |
|
30.00
|
|
|
|
|
13
|
18
|
CUBA LIBRE
|
RONNIE JONES
Ruth Dowie |
|
30.00
|
|
|
|
|
14
|
838
|
FIASCO TH
|
ALICE WATSON
Alice Watson |
|
30.00
|
|
|
|
|
15
|
420
|
SUPER MODEL
|
CLAIRE NEILSON HANSEN
Scott Neilson Hansen |
|
30.00
|
|
|
|
|
16
|
704
|
ARINDY Z
|
SHANE OMEARA
|
|
30.00
|
|
|
|
|
17
|
36
|
FRENCHFORT INSPECTOR
|
CHARLES RICHARDS
|
|
30.00
|
|
|
|
|
18
|
243
|
DENNIS II
|
OLIVIA MARCH
Olivia March |
|
30.00
|
|
|
|
|
19
|
50
|
IDA
|
ASHLEY PULLEYN
Ashley Pulleyn |
|
30.00
|
|
|
|
|
20
|
148
|
CALCOURT PATRIANO
|
JOSEPH FERNYHOUGH
Rachel Gallop |
|
30.00
|
|
|
|
|
21
|
274
|
BILLY BURGUNDY
|
PEGGY BAKER
Bridget Baker |
|
30.00
|
|
|
|
|
22
|
725
|
VALSE DU BOGUIN
|
MACKENZIE RAY
118082 Oakingham Stud |
|
30.00
|
|
|
|
|
|
404
|
GALWAYBAY MOONRAKER
|
BETHANY ANDREW
|
|
|
|
|
|
|
|
556
|
LAROC
|
THOMAS HEDGECOCK
Sophie Marsh |
|
|
|
|
|
|
|
344
|
COJAK
|
AMBER WHETTER
Amber Whetter |
|
|
|
|
|
|
|
365
|
DARZINA
|
SOPHIE GREGORY
|
|
|
|
|
|
|
|
367
|
AMIGO XI
|
MELISSA EAGLES
Melissa Eagles |
|
|
|
|
|
|
|
369
|
FREEDOM P
|
MELISSA EAGLES
Melissa Eagles |
|
|
|
|
|
|
|
375
|
BEE BOP ALUA
|
MEILA CLIFFORD
Meila Clifford |
|
|
|
|
|
|
|
374
|
WHITESPARKE BLANKO
|
GIORGIA DISTEFANO
|
|
|
|
|
|
|
|
388
|
MY CANDY
|
RYAN OSULLIVAN
Ross Irving |
|
|
|
|
|
|
|
|
331
|
F.MAKITA
|
FRANCESCA GLORIA JOHNSON
|
|
|
|
|
|
|
|
400
|
FOREVER TROOPER
|
STEPHEN MERCER
Stephen Mercer |
|
|
|
|
|
|
|
321
|
FLINSTONE RV
|
JOHN POPELY
Emma Riordan |
|
|
|
|
|
|
|
447
|
WILLEM M
|
STEPHEN JENKINS
Gordon Baker |
|
|
|
|
|
|
|
448
|
FANTAGHIRO VAN OVERIS
|
STEPHEN JENKINS
Kim Jenkins |
|
|
|
|
|
|
|
460
|
KEATINGSTOWN OLYMPIC STAR
|
JASMIN HEAD
|
|
|
|
|
|
|
|
462
|
I AM LEGEND I
|
REBECCA SIM
Rebecca Sim |
|
|
|
|
|
|
|
510
|
CALUCA 2
|
MATHEW HALL
Mary Weston |
|
|
|
|
|
|
|
511
|
GALAXY H
|
LAUREN GREEN
Lauren Green |
|
|
|
|
|
|
|
520
|
KINKEEN DIAMOND
|
BARRY DREA
Barry Drea |
|
|
|
|
|
|
|
529
|
GAINESBORO
|
JAMES WILSON
Susan Larson |
|
|
|
|
|
|
|
9
|
CLEVER GUESS
|
AMY OVENS
Amy Ovens |
|
|
|
|
|
|
|
398
|
HIGH HOPES CONDOR
|
ADAM ELLERY
Mark Hope |
|
|
|
|
|
|
|
173
|
DIRCONA
|
SOPHIE GARFIELD-BENNETT
Emma Bennett |
|
|
|
|
|
|
|
35
|
CARTHAGOS DARCO
|
CHARLES RICHARDS
Charles Richards |
|
|
|
|
|
|
|
46
|
KOERG V/D WERETHERBACH
|
SINEAD MARTIN
Sinead Martin |
|
|
|
|
|
|
|
67
|
FIGARO XX
|
WILLIAM PLUNKETT
Linda Wilson |
|
|
|
|
|
|
|
85
|
TULLYREAVY ITS ME
|
POPPY STRONGE
Bernice Stronge |
|
|
|
|
|
|
|
89
|
IRIS IV
|
MAGGIE DUNKLEY
Louise Davies |
|
|
|
|
|
|
|
102
|
HAROV I
|
OLIVIA CAROLINE SKINNER
Jamie Wingrove |
|
|
|
|
|
|
|
121
|
BARNAHOWN
|
AMY PARKIN
Amy Parkin |
|
|
|
|
|
|
|
128
|
CONCORDETTE RR
|
ALFIE BRADSTOCK
Julie Symons |
|
|
|
|
|
|
|
130
|
MOEEN
|
MAGGIE DUNKLEY
Nasser Alshawaf |
|
|
|
|
|
|
|
|
166
|
CARA CLEM
|
SASHA GOOD
Kirsten Good |
|
|
|
|
|
|
|
557
|
VOLOVENT DU VERET
|
ELIZABETH LUTENER
Lucy Luneter |
|
|
|
|
|
|
|
187
|
EL PASO RK
|
CLAIRE DANIELS
Claire Daniels |
|
|
|
|
|
|
|
204
|
HASTA LA VISTA II
|
ELENI FALLA
Eleni Falla |
|
|
|
|
|
|
|
77
|
GERSWIN
|
FLORENCE BELLM
Florence Bellm |
|
|
|
|
|
|
|
228
|
ELECTRO FORTUNA
|
CAROLINE CORKE
Caroline Corke |
|
|
|
|
|
|
|
322
|
HUNTER APPLE
|
JOHN POPELY
Emma Riordan |
|
|
|
|
|
|
|
266
|
ELDORADO H2
|
MALCOLM AITKEN
Malcolm Aitken |
|
|
|
|
|
|
|
273
|
DON ONYX
|
EDWARD ELTHAM
Edward Eltham |
|
|
|
|
|
|
|
280
|
SPITFIRE IV
|
TOMMY DAVIES
Tommy Davies |
|
|
|
|
|
|
|
320
|
DESTERLY I
|
JOHN POPELY
Emma Riordan |
|
|
|
|
|
|
|
147
|
HABRAXIS
|
SAMMIE COFFIN
Mark Penhaligon |
|
|
|
|
|
|
|
249
|
LISSYEGAN LUISE ROYALE
|
ANNABELLE BROWN
|
|
|
|
|
|
|
|
554
|
CALORO EX Z
|
THOMAS HEDGECOCK
Lucy Lutener |
|
|
|
|
|
|
|
275
|
HUCKLEBERRY I
|
PEGGY BAKER
|
|
|
|
|
|
|
|
146
|
CYCLONE II
|
SAMMIE COFFIN
Mark Penhaligon |
|
|
|
|
|
|
|
605
|
KORALE FM
|
HELEN WARD
Robin Ward |
|
|
|
|
|
|
|
357
|
VISTOGRAND
|
CARRON NICOL
|
|
|
|
|
|
|
|
750
|
CARLOS II
|
KATHRYN PHEASANT
Kathryn Pheasant |
|
|
|
|
|
|
|
55
|
THINKATHEMONEY
|
REBECCA COLLIER
Rebecca Collier |
|
|
|
|
|
|
|
178
|
FLASH B
|
JOSIE O LEARY
Josie O Leary |
|
|
|
|
|
|
|
615
|
BALOUBETS SECRET LOVE
|
JAMES JOHNSON
Marion Clark |
|
|
|
|
|
|
|
195
|
HANNAH LEVA N
|
BEN DUNNING
Ruby Moralee |
|
|
|
|
|
|
|
248
|
ELMO BROWN
|
SOPHIE ELLEN HANDLEY
Keith Doyle |
|
|
|
|
|
|
|
739
|
FRONIKI
|
ANDREW WILLIAMS
Juliet Vinall Brown |
|
|
|
|
|
|
|
269
|
PARIA
|
MALCOLM AITKEN
Malcolm Aitken |
|
|
|
|
|
|
|
27
|
BARBADOS III
|
HENRY TURRELL
Henry Turrell |
|
|
|
|
|
|
|
237
|
CLYDE V
|
AMY WESTCOTT-ALLEN
Amanda Hunt |
|
|
|
|
|
|
|
658
|
BILLY EVEREST
|
WILLIAM FUNNELL
Billy Stud |
|
|
|
|
|
|
|
657
|
BILLY PABLO
|
WILLIAM FUNNELL
Billy Stud |
|
|
|
|
|
|
|
158
|
GIFT O' THE GAB
|
PAUL GAFF
|
|
|
|
|
|
|
|
159
|
CHACCO BOOM
|
PAUL GAFF
Chen Zhang |
|
|
|
|
|
|
|
120
|
TULLIBARDS CRUISING
|
AMY PARKIN
Amy Parkin |
|
|
|
|
|
|
|
211
|
GEW TOK TOKKIE
|
CHARLOTTE VINCENT
Charlotte Vincent |
|
|
|
|
|
|
|
117
|
HARLEYS COMET
|
VICKY LAING
Lyn How |
|
|
|
|
|
|
|
|
564
|
FAIRFIELD IN THE PUB
|
GEORGINA JOHNS-POWELL
Georgina Johns-powell |
|
|
|
|
|
|
|
351
|
KARDENTOX VAN HET GEVAHOF
|
LEO LAMB
Carron Nicol |
|
|
|
|
|
|
|
595
|
URAGAN
|
GEORGIA CABB
Alex Cabb |
|
|
|
|
|
|
|
652
|
BILLY KAT
|
WILLIAM FUNNELL
Billy Stud |
|
|
|
|
|
|
|
664
|
BILLY JAFFA
|
JOSHUA HUTCHINS
Olivia Craddock |
|
|
|
|
|
|
|
705
|
ZERBIN VDH Z
|
SHANE OMEARA
|
|
|
|
|
|
|
|
709
|
MILANDO
|
EOIN GALLAGHER
118082 Oakingham Stud |
|
|
|
|
|
|
|
741
|
LAS VEGAS 200
|
POPPY STRONGE
|
|
|
|
|
|
|
|
742
|
BEBE DE RIVERLAND
|
LILY BEVERIDGE
Lily Beveridge |
|
|
|
|
|
|
|
220
|
GUSTO
|
GEORGINA ROUND
Spencer Roe |
|
|
|
|
|
|
|
766
|
UZAR DE STE HERMELLE
|
FANNY WALLACE
|
|
|
|
|
|
|
|
840
|
BALKANO
|
ALICE WATSON
Alison Frost |
|
|
|
|
|
|
|
616
|
D ANGELO KARANBELLE
|
JAMES JOHNSON
Marion Clark |
|
|
|
|
|
|
|
814
|
KILLYCLOGHAN QUALITY CONTROL
|
KATE DAY
Kate Day |
|
|
|
|
|
|
|
869
|
LOUGHERNE CHAMPAYNE SOCIETY
|
HANNAH STEPHENS
Hannah Stephens |
|
|
|
|
|
|
|
785
|
GALINKA VDL (426691)
|
ELEANOR SIMPSO
|
|
|
|
|
|
|
|
878
|
LAURANO I
|
HANNAH COULSTOCK
Hannah Coulstock |
|
|
|
|
|
|
|
911
|
CABRI LOUVO
|
GAIL BURCHMORE
Gaspard Maksud |
|
|
|
|
|
|
|
304
|
G
|
CHERYL LAMB
Cheryl Lamb |
|
|
|
|
|
|
|
31
|
TESIO P
|
HENRY TURRELL
Ava Pannell |
|
|
|
|
|
|
|
721
|
FASHION ES
|
MACKENZIE RAY
118082 Oakingham Stud |
|
|
|
|
|
|
|
745
|
FOR SIENNA Z
|
LILY BEVERIDGE
|
|
|
|
|
|
|
|
|