|
The Welsh Masters 2019 |
1001 |
DEEBEES ROSETTES 1.05M 1ST Q |
18/04/2019 |
|
Result
|
|
|
Posit.
|
Rider
no
|
Horse
Breading |
Rider
Owner |
Nation.
|
Winnings
|
Faults / Time
|
|
1
|
318
|
WAYDESTE
|
MEGAN WHITE Matthew Phelps |
|
50.00
|
|
- -
|
|
2
|
410
|
DOVERLA P
|
ADAM TAYLOR Adam Taylor |
|
35.00
|
|
- -
|
|
3
|
620
|
UPSIDAISY
|
JOHN PAUL |
|
25.00
|
|
- -
|
|
4
|
923
|
AJ THE FIRST
|
AMY HARDCASTLE |
|
20.00
|
|
- -
|
|
5
|
385
|
CHICAGO VII
|
CASSIE CHAPMAN Cassie Chapman |
|
20.00
|
|
- -
|
|
6
|
584
|
WILLIAM WALLACE IV
|
TIA HARRIS Daniel Carroll |
|
20.00
|
|
- -
|
|
7
|
208
|
GAUL WOOD
|
MONICA HEISE Monica Heise |
|
20.00
|
|
- -
|
|
8
|
366
|
DREAM GIRL II
|
YASMIN PINCOTT |
|
20.00
|
|
- -
|
|
9
|
528
|
ATAIRE
|
KAY PALMER Kay Palmer |
|
20.00
|
|
- -
|
|
10
|
458
|
DA VINCI DH Z
|
AMANDA ROBSON |
|
20.00
|
|
- -
|
|
11
|
290
|
CIL NA HABHAIN
|
EMMA HOWELL Rachel Howell |
|
20.00
|
|
- -
|
|
12
|
495
|
JOHNNY SPLASH
|
CHARLOTTE WHITTALL Pene Grimster |
|
20.00
|
|
- -
|
|
13
|
72
|
QUEEN OF CARRICKADAWNSON
|
REBECCA SIM |
|
20.00
|
|
- -
|
|
14
|
782
|
BIZZBEE GERY
|
HARRIETTE JONES Katherine Jones |
|
20.00
|
|
- -
|
|
15
|
362
|
CALCOURT QUICK STEP
|
FFION HANDFORD Ffion Handford |
|
20.00
|
|
- -
|
|
16
|
920
|
CHOPIN
|
KITTY UNDERWOOD Russ Underwood |
|
20.00
|
|
- -
|
|
17
|
401
|
MERSLEY DEANNA
|
PHOEBE EWENS Phoebe Ewens |
|
20.00
|
|
- -
|
|
18
|
189
|
ALEXIA IV
|
JESSICA HAYES Jessica Hayes |
|
20.00
|
|
- -
|
|
19
|
163
|
KING HARRY
|
MADDY CAMERON Katherine Gason |
|
20.00
|
|
- -
|
|
20
|
817
|
FLAIR VI
|
JENNA HILL Jenna Hill |
|
20.00
|
|
- -
|
|
|
527
|
NOJITO
|
DARREN WALSH |
|
|
|
- -
|
|
|
349
|
ADONIS III
|
AMANDA CROMARTY Amanda Cromarty |
|
|
|
- -
|
|
|
351
|
BUT LOOK OUT
|
ELEANOR DALY |
|
|
|
- -
|
|
|
365
|
EMERALD HEATHCLIFF
|
CRYSTAL PINCOTT |
|
|
|
- -
|
|
|
386
|
DONNA PETERNELLA
|
CASSIE CHAPMAN |
|
|
|
- -
|
|
|
431
|
CALISTA
|
ABBY PORT Julian Mincher |
|
|
|
- -
|
|
|
433
|
CARETINA BFZ
|
FRANKEE MIDDLETON |
|
|
|
- -
|
|
|
439
|
CALUGA
|
LARA UNDERWOOD |
|
|
|
- -
|
|
|
440
|
AJ II
|
LARA UNDERWOOD |
|
|
|
- -
|
|
|
590
|
AFTER 8 A LA CREME Z
|
CHEZ RUDIAK Chez Rudiak |
|
|
|
- -
|
|
|
442
|
ISODORRA
|
LILY ELLA SANDFORD |
|
|
|
- -
|
|
|
252
|
I COULD V BEEN YOURS
|
ANNA RANDELL Ben Dunning |
|
|
|
- -
|
|
|
789
|
CALORADO
|
ELLIE SEDGRICK Marie Edgar |
|
|
|
- -
|
|
|
787
|
KALINCY
|
MARIE EDGAR |
|
|
|
- -
|
|
|
533
|
DIAMOND R
|
MOLLY BAKER |
|
|
|
- -
|
|
|
552
|
MONARTS GAMBLE
|
KIRSTY SHORT |
|
|
|
- -
|
|
|
553
|
DIEGO VIII
|
HANNAH BURT |
|
|
|
- -
|
|
|
554
|
MELISSAS DELIGHT
|
HANNAH BURT |
|
|
|
- -
|
|
|
575
|
DALCOTES SYKES
|
JACK MARKHAM |
|
|
|
- -
|
|
|
582
|
LADY DIAMOND
|
J SALT |
|
|
|
- -
|
|
|
3
|
VANDIAMO
|
HOLLY GARRETT |
|
|
|
- -
|
|
|
441
|
LAVELLETO
|
ROSIE HERON |
|
|
|
- -
|
|
|
185
|
CORINDY Z
|
LIZZIE BARBER Lizzie Barber |
|
|
|
- -
|
|
|
588
|
CHLOE IV
|
FREYA WINTER |
|
|
|
- -
|
|
|
28
|
RAMIRO SHOOTING STAR
|
LILLY HEMMINGS |
|
|
|
- -
|
|
|
39
|
DYLANO
|
ELEANOR WOODWARD Eleanor Woodward |
|
|
|
- -
|
|
|
95
|
FANTAMAN
|
PHILLIP BUTCHERS Phillip Butchers |
|
|
|
- -
|
|
|
105
|
CORKHILL RUBY
|
MORGAN BRAIDLEIGH |
|
|
|
- -
|
|
|
205
|
COCO CHANTEL
|
ANNA SVEDBERG |
|
|
|
- -
|
|
|
127
|
BOANN DIEGO
|
BRITTANI COOPER Brittani Cooper |
|
|
|
- -
|
|
|
131
|
VREYMOEDT
|
SOPHIE PARKINS |
|
|
|
- -
|
|
|
145
|
KANNAN BELLE
|
ALLISON MOLLERBERG |
|
|
|
- -
|
|
|
343
|
HARTHILL LOUISA
|
SAMANTHA COWELL Samantha Cowell |
|
|
|
- -
|
|
|
183
|
PRIMITIVE ICE
|
ELEANOR BUTLER |
|
|
|
- -
|
|
|
302
|
FOLOMA
|
TATUM BOLT |
|
|
|
- -
|
|
|
187
|
DAHNA
|
JEORGIA EDE |
|
|
|
- -
|
|
|
190
|
SKY DANCER
|
JESSICA HAYES |
|
|
|
- -
|
|
|
191
|
VIVACIOUS UK
|
KATIE BROOKES Katie Brookes |
|
|
|
- -
|
|
|
217
|
ELNINO VI
|
HENIETTA COLLIER |
|
|
|
- -
|
|
|
232
|
CAPTAIN JUNIOR
|
BEN PARNABY |
|
|
|
- -
|
|
|
233
|
SAULUTE THE SKY
|
BEN PARNABY |
|
|
|
- -
|
|
|
244
|
HAVOC DSH
|
CATHERINE WARDLE |
|
|
|
- -
|
|
|
572
|
CAMERO VH DINGESHOF Z
|
POLLY KEMPSTER |
|
|
|
- -
|
|
|
605
|
MARIA MI AMOR
|
ISOBELLE BRADLEY Crockleford Stud |
|
|
|
- -
|
|
|
179
|
IKEA I
|
CLARA PEAKE Clara Peake |
|
|
|
- -
|
|
|
974
|
OVERSHADOW
|
EMMA HARGREAVES Emma Hargreaves |
|
|
|
- -
|
|
|
862
|
DARCOS DIAMOND
|
LIAM ROBINS Graham Robins |
|
|
|
- -
|
|
|
871
|
BUGAC DONAT
|
ALICE GODFREY |
|
|
|
- -
|
|
|
874
|
LITTLE LORD V
|
ALICE GODFREY Alice Godfrey |
|
|
|
- -
|
|
|
886
|
QUALITY TOUCH
|
ELEANOR SMITH |
|
|
|
- -
|
|
|
889
|
LT COMMANDER FARREL
|
DANIEL MCGLYNN |
|
|
|
- -
|
|
|
899
|
KILBARRON MAY CLOVER
|
FRANKIE PENFORD Susan Penford |
|
|
|
- -
|
|
|
912
|
REDDINA CHAMPION
|
FRANKIE PENFORD Frankie Penford |
|
|
|
- -
|
|
|
922
|
GREENACRES CALUGA
|
GEORGINA HORNSHAW |
|
|
|
- -
|
|
|
583
|
FANELLA I
|
TIA HARRIS Joseph Trunkfield |
|
|
|
- -
|
|
|
970
|
TULLYKYNE BOY
|
JAKE HARTLEY |
|
|
|
- -
|
|
|
816
|
BOSTON MAY
|
JENNA HILL Jenna Hill |
|
|
|
- -
|
|
|
973
|
BEACONS BAY
|
KATE SWEENEY |
|
|
|
- -
|
|
|
69
|
GREAT SURPRISE D HOF TEN BOS
|
ISABELLE MCCLELLAND |
|
|
|
- -
|
|
|
79
|
V RAMZES Z
|
SAMANTHA KELLETT |
|
|
|
- -
|
|
|
482
|
TEMPLEHILL MERLIN
|
AMY SMITH |
|
|
|
- -
|
|
|
|
23
|
OVERWATER CODY
|
HARRIET PRITCHARD |
|
|
|
- -
|
|
|
1023
|
GORTANISKY SOLITAIR
|
CHLOE WILLIAMS |
|
|
|
- -
|
|
|
58
|
MAISY 55
|
ELLIE GORDON |
|
|
|
- -
|
|
|
1031
|
KILSHANNY GOLD
|
NATALIE MCQUIGGAN |
|
|
|
- -
|
|
|
941
|
RED CONTENDER
|
MATT WINDER |
|
|
|
- -
|
|
|
993
|
LORD NACALLY
|
ANNE WHITE |
|
|
|
- -
|
|
|
619
|
KILLCOMMON DIAMIND
|
JON PAULL |
|
|
|
- -
|
|
|
621
|
CASSINI CANCARA
|
HARRIET THORP Harriet Thorp |
|
|
|
- -
|
|
|
672
|
VAINQUEUR PG Z
|
ELEANOR UTKU |
|
|
|
- -
|
|
|
673
|
CALL ME COLLE Z
|
CHLOE EMMERSON Chloe Emmerson |
|
|
|
- -
|
|
|
685
|
LITTLE CRUISE
|
BROOKE HUNTER Brooke Hunter |
|
|
|
- -
|
|
|
222
|
NEWTOWNS CASH ONLY
|
GEORGINA HILTON Georgina Hilton |
|
|
|
- -
|
|
|
|
688
|
MISS GEMINI
|
KATIE HYMPHREYS |
|
|
|
- -
|
|
|
707
|
NBE HALLELUJAH
|
ABBIE CRIPPEN |
|
|
|
- -
|
|
|
861
|
CASALLA Z
|
GEORGIA NEWBY VINCENT |
|
|
|
- -
|
|
|
709
|
BRIANA
|
NICOLA COX |
|
|
|
- -
|
|
|
818
|
ROBIN VAN BEEK
|
GEORGIA WILLIAMS |
|
|
|
- -
|
|
|
768
|
CAHERCONREE SHOWTIME
|
JOSEPH TRUNKFIELD |
|
|
|
- -
|
|
|
754
|
URBINO DE LA ROQUE
|
THOMAS PRITCHARD |
|
|
|
- -
|
|
|
799
|
DAVINCHI
|
GEORGINA GOWTHORPE |
|
|
|
- -
|
|
|
801
|
MATANIQUE
|
SCARLETT BAKER Scarlett Baker |
|
|
|
- -
|
|
|
810
|
WILLOWS DARK STRANGER
|
TEGAN SILLETT |
|
|
|
- -
|
|
|
811
|
THOMAS KENT
|
JOE VEITCH |
|
|
|
- -
|
|
|
888
|
BONAPARTE III
|
CHARLIE BUCK |
|
|
|
- -
|
|
|
812
|
BILLY SHANGHAI
|
JOE VEITCH |
|
|
|
- -
|
|
|
57
|
KILCORBAN VALENTINO
|
SAMANTHA VAUDIN Samantha Vaudin |
|
|
|
- -
|
|
|
29
|
SANDY MAN
|
LILLY HEMMINGS Lilly Hemmings |
|
|
|
- -
|
|
|
|