|
Welsh Home Pony 2019 |
1422 |
Blue Chip Pony Newcomers - First Round |
26/07/2019 |
406 |
Result
|
|
|
Posit.
|
Rider
no
|
Horse
Breading |
Rider
Owner |
Nation.
|
Winnings
|
Faults / Time
|
|
1
|
1002
|
CHAMPAGNA Z
|
SCARLET LILLEY |
|
50.00
|
|
- -
|
|
2
|
341
|
OPTIMUS PRIME II
|
SOPHIE COBBAN Jennifer Anderson |
|
35.00
|
|
- -
|
|
3
|
432
|
QREVETTE GII
|
CHARLOTTE PAGE |
|
25.00
|
|
- -
|
|
4
|
806
|
RACLAGHY SARA
|
MILLICENT STENNETT |
|
19.00
|
|
- -
|
|
5
|
454
|
CHASE ME CHARLIE IV
|
CHARLIE REA NELSON |
|
18.00
|
|
- -
|
|
6
|
944
|
MERLLYNS MERMAID
|
IWAN CARPENTER Amanda Carpenter |
|
18.00
|
|
- -
|
|
7
|
481
|
DAISY DUKE
|
EVIE TIGHE Christina Tighe |
|
18.00
|
|
- -
|
|
8
|
357
|
SOLOMON VI
|
RACHEL BASNETT |
|
18.00
|
|
- -
|
|
9
|
885
|
FIRENE CONSTANCE
|
INDIA PIPER-DADSWELL Sally Keenleyside |
|
18.00
|
|
- -
|
|
10
|
178
|
CARNAWEEN DAWN
|
NIKI MITCHELL Trudi Martland |
|
18.00
|
|
- -
|
|
11
|
343
|
A L OLTRAVOX
|
ABBIE LETHAM Craig Letham |
|
18.00
|
|
- -
|
|
12
|
146
|
SPIDDALS RANGER
|
JESSIE HUDSON |
|
18.00
|
|
- -
|
|
13
|
27
|
DRUMCREW PRINCE
|
SASKIA MOHAN Rebecca Long |
|
18.00
|
|
- -
|
|
14
|
565
|
RED AVENGER
|
BROOKE TUSLER |
|
18.00
|
|
- -
|
|
|
104
|
GLENAGROSS FOOTPRINT
|
POPPY BLADON Kate Rucklidge |
|
|
|
- -
|
|
|
145
|
SUNDANCE V
|
JESSIE HUDSON |
|
|
|
- -
|
|
|
511
|
OUR VENTURE
|
LAUREN CAROLINE Lee Caroline |
|
|
|
- -
|
|
|
288
|
LOCHERD PRINCE
|
FERGAL HOLOHAN |
|
|
|
- -
|
|
|
268
|
THE MYSTERY MACHINE
|
JESSICA BIRKETT |
|
|
|
- -
|
|
|
249
|
GUCCI GUY
|
PAIGE NEWTON Shawnee Brown |
|
|
|
- -
|
|
|
487
|
MITZYS DELIGHT
|
ELLIE WOOD |
|
|
|
- -
|
|
|
226
|
MOON MAN
|
PAIGE WRIGHT |
|
|
|
- -
|
|
|
143
|
KARANDESH
|
NIAMH OKEEFFE |
|
|
|
- -
|
|
|
142
|
PRIVATE FOX
|
NIAMH OKEEFFE Amy Dennis |
|
|
|
- -
|
|
|
162
|
ROSS CUUEENS LAD
|
ISABELLE DOYLE |
|
|
|
- -
|
|
|
153
|
LACKAHGMORE GOLJON
|
TORRYN HUBBARD |
|
|
|
- -
|
|
|
205
|
CARRAUN PHAIDIN
|
ELLISE SOUTER Lindsay Souter |
|
|
|
- -
|
|
|
10
|
CHECKMATE VIII
|
ISABELLE THOMAS Natasha Thomas |
|
|
|
- -
|
|
|
817
|
MACHNO ROMULUS
|
HEIDI PALIN |
|
|
|
- -
|
|
|
409
|
DJARFUR
|
ANNABELL SANDERSON |
|
|
|
- -
|
|
|
762
|
FALMORE ROCKY
|
ALICE ROBINSON |
|
|
|
- -
|
|
|
97
|
ROISINS GALWAY GIRL
|
ANABELLE CRICKMORE |
|
|
|
- -
|
|
|
96
|
LITTLE ASH TONTO
|
COURTNEY PHILLIPS |
|
|
|
- -
|
|
|
92
|
ALVESCOT TIMTASTIC
|
ANNIKA COURTNEY Andrea Courtney |
|
|
|
- -
|
|
|
79
|
JULIETTES MELODY
|
JESSICA WINTER Amanda Winter |
|
|
|
- -
|
|
|
60
|
BIRDIE II
|
ELLA KENNEDY |
|
|
|
- -
|
|
|
58
|
SOLO WAN KENOBI
|
OSCAR HOBBY Debi Beattie |
|
|
|
- -
|
|
|
53
|
NINTENDO GOLEN H
|
DREW BONAR |
|
|
|
- -
|
|
|
46
|
ORCHIDS GISA
|
ROSIE MOORE Rowena Moore |
|
|
|
- -
|
|
|
28
|
BALLYERK COBALT
|
SASKIA MOHAN |
|
|
|
- -
|
|
|
39
|
GIBLINS
|
ANOUSHKA MAUREE |
|
|
|
- -
|
|
|
38
|
CNOC MORDAN BLACKIE
|
TATIANE MAUREE |
|
|
|
- -
|
|
|
172
|
FJ DUNN ENOUGH
|
MATTY TURCK Amanda Francis Jones |
|
|
|
- -
|
|
|
641
|
CAVALIER MIDNIGHT VELVET
|
RUBY COOKE Nichola Mcnamara |
|
|
|
- -
|
|
|
1045
|
COCOMEN
|
CHARLIE ATKINSON Jacqueline Goddard |
|
|
|
- -
|
|
|
366
|
BIRDIE II
|
ELLA KENNEDY |
|
|
|
- -
|
|
|
326
|
BACK IN THE BLACK
|
ISABELLA JAMES WRIGHT |
|
|
|
- -
|
|
|
1040
|
MIDNIGHT CRUISE DEURO
|
KATIE TOULSON-CLARKE |
|
|
|
- -
|
|
|
822
|
DYLON BRENIN DDFYDD
|
BENJAMIN BARBER-RILEY |
|
|
|
- -
|
|
|
733
|
TREFLAETH BONSO
|
RACHEL PROUDLEY |
|
|
|
- -
|
|
|
307
|
ALENAS ADONIS
|
TABITHA KYLE |
|
|
|
- -
|
|
|
243
|
DEXTERS THE BOSS
|
EMMA HOLLAND |
|
|
|
- -
|
|
|
895
|
RANGER
|
JESSICA BOXALL |
|
|
|
- -
|
|
|
767
|
SOLO SAVANNAH
|
EDWARD JONES Helen Rush |
|
|
|
- -
|
|
|
780
|
MILLPARKS GOLDIE
|
LUCY WATSON |
|
|
|
- -
|
|
|
778
|
ASHFIELD ROCKABILLY
|
AMY REAPE |
|
|
|
- -
|
|
|
305
|
LICKAUN LADY
|
TABITHA KYLE |
|
|
|
- -
|
|
|
702
|
BLAKNEY LAD II
|
CARI TOFT Gaynor Toft |
|
|
|
- -
|
|
|
315
|
I DUNNO
|
ALICE TREGONING |
|
|
|
- -
|
|
|
917
|
TOUREEN BOREEN
|
ELIZABETH EAST |
|
|
|
- -
|
|
|
553
|
ESKERS APACHE
|
TAILA CLARKE |
|
|
|
- -
|
|
|
552
|
HIBERNIA QUALITY
|
TAILA CLARKE Miranda Clarke |
|
|
|
- -
|
|
|
547
|
ITS ALL ROSIE
|
JESSICA WALKER Michael Walker |
|
|
|
- -
|
|
|
538
|
BERMUDEZ BDA
|
DAISY WILLIAMS |
|
|
|
- -
|
|
|
568
|
KILDARE CASPER
|
LAUREN VENABLES Tania Venables |
|
|
|
- -
|
|
|
455
|
HOOFPRINT CALEB
|
CHARLIE REA NELSON Susan Nelson |
|
|
|
- -
|
|
|
531
|
HOLIDAY GIRL FRIEND
|
MIMI PRICE |
|
|
|
- -
|
|
|
163
|
SHINE ON
|
ISABELLE DOYLE |
|
|
|
- -
|
|
|
456
|
CODE BREAKER
|
ELEANOR ARMITAGE Clare Armitage |
|
|
|
- -
|
|
|
436
|
GLENGOWLA SILVER RIVER
|
CORAL BISSON Neil Page |
|
|
|
- -
|
|
|
413
|
BYEFIELDS PEANUT
|
ERIN BARTLE |
|
|
|
- -
|
|
|
337
|
OISIN BAN
|
HONOR FORSTER Amanda Kennett |
|
|
|
- -
|
|
|
765
|
EYRE DIVA DIOR
|
TESS MCMYN |
|
|
|
- -
|
|
|
|