|
Winter Premier 17th-20th Nov |
14 |
FOXHUNTER |
20/11/2016 |
310 |
Result
|
|
|
Posit.
|
Rider
no
|
Horse
Breading |
Rider
Owner |
Nation.
|
Winnings
|
Faults / Time
|
|
1
|
226
|
GOULTON EMPEROR CLAUDIUS
|
CHARLOTTE ARNOLD Charlotte Arnold |
|
150.00
|
|
|
|
|
2
|
84
|
MOONFACE JX
|
DOUGLAS DUFFIN Douglas Duffin |
|
100.00
|
|
|
|
|
3
|
227
|
EVEREST II
|
CHARLOTTE ARNOLD Christine Shimwell |
|
80.00
|
|
|
|
|
4
|
239
|
RENKUM ARISTOCAT
|
MOLLY ANDREWS David Andrews |
|
60.00
|
|
|
|
|
5
|
241
|
CARABAS GIRL
|
STEPHEN CROSBY Tracey Coles |
|
35.00
|
|
|
|
|
6
|
203
|
BILLY COINTREAU
|
JULIE ANDREWS Julie Andrews |
|
25.00
|
|
|
|
|
|
212
|
VALENTO
|
JAKE SAYWELL Jake Saywell |
|
|
|
|
|
|
|
189
|
FARDENCE
|
GRAHAM LOVEGROVE David Dixon |
|
|
|
|
|
|
|
5
|
APRIL LOVE II
|
SAMANTHA BORTHWICK Samantha Borthwick |
|
|
|
|
|
|
|
52
|
KILCURRY LAD
|
KELLY ROBERTS Kelly Roberts |
|
|
|
|
|
|
|
21
|
ACORDE
|
GRACE MAHER Alma Maher |
|
|
|
|
|
|
|
125
|
CELTIC
|
VICKY DAVIDSON Ann Davidson |
|
|
|
|
|
|
|
8
|
JJS PRINCE CHACCOMO
|
GILLIAN ANDERSON Linda Anderson |
|
|
|
|
|
|
|
238
|
SUN VIEW STAR
|
ANNABELLE BROWN Tracey Brown |
|
|
|
|
|
|
|
2
|
ZARACOSSA
|
REBECCA MCRONALD Rebecca Mcronald |
|
|
|
|
|
|
|
160
|
EGIDIUS
|
KATHLEEN HAMILTON Andrew Hamilton |
|
|
|
|
|
|
|
219
|
AREDIS DE LA ROSE
|
BRIAN THOMPSON Stephen Pullan |
|
|
|
|
|
|
|
103
|
JALISCO
|
NICOLA ROBERTSON Andrew Malcolm |
|
|
|
|
|
|
|
102
|
INDIGO VAN DE ROSHOEVE
|
NICOLA ROBERTSON Andrew Malcolm |
|
|
|
|
|
|
|
93
|
BORN TO FLY
|
EMMA PILKINGTON Emma Pilkington |
|
|
|
|
|
|
|
92
|
EQUALITIE VAN HET EELSHOF
|
KATIE CUTHBERT Katie Cuthbert |
|
|
|
|
|
|
|
89
|
HES UP TO DATE
|
JORDAN THOMPSON Douglas Duffin |
|
|
|
|
|
|
|
90
|
ZIMPERIA
|
JORDAN THOMPSON Katie Sawers |
|
|
|
|
|
|
|
86
|
CLEOPATRA XI
|
JORDAN THOMPSON Katie Sawers |
|
|
|
|
|
|
|
16
|
ALBERTUS H 369157
|
JESSICA MCNALLY Rachael Warneford |
|
|
|
|
|
|
|
134
|
ARSOUILLES MICKY FINN
|
IAIN WARNOCK Michelle Warnock |
|
|
|
|
|
|
|
88
|
ERDENTO
|
JORDAN THOMPSON Ben Wentink |
|
|
|
|
|
|
|
197
|
CELESTE OF SANDBROOK
|
JOHANNA BUCKLEY Johanna Buckley |
|
|
|
|
|
|
|
199
|
UIMHIR AMHAIN
|
SIMON BUCKLEY Simon Buckley |
|
|
|
|
|
|
|
150
|
ROSCOE III 415340
|
NICHOLAS BENTERMAN Nicholas Benterman |
|
|
|
|
|
|
|
11
|
CRISTIAAN
|
LUCY WOOD Ingrid Wood |
|
|
|
|
|
|
|
152
|
ADORUS
|
NICHOLAS BENTERMAN Katarina Benterman |
|
|
|
|
|
|
|
228
|
QUINU DE PRAVIA
|
CHARLOTTE ARNOLD Charlotte Arnold |
|
|
|
|
|
|
|
28
|
VEINTIUNO 400054
|
DONALD WHITAKER Donald Whitaker |
|
|
|
|
|
|
|
23
|
FURST GRAVIN
|
SALLY HOPKINSON 16423 David Hopkinson Ltd |
|
|
|
|
|
|
|
218
|
MILLFIELD CASCADE
|
BRIAN THOMPSON Millfield Stud |
|
|
|
|
|
|
|
200
|
VALLARA
|
SIMON BUCKLEY Simon Buckley |
|
|
|
|
|
|
|
143
|
EL CUADOR
|
GEORGE WHITAKER Lauren Roseberry |
|
|
|
|
|
|
|
202
|
THE DRAWNESS
|
JULIE ANDREWS Emelie Marsh |
|
|
|
|
|
|
|
110
|
CASSIUS III
|
ELEANOR MEAGER Joanna Meager |
|
|
|
|
|
|
|
38
|
KARMIJN 374225
|
SUZANNE POSNETT 131270 Suzanne Posnett |
|
|
|
|
|
|
|
118
|
ALEJANDRO II
|
GILLIAN DONNELL Gillian Donnell |
|
|
|
|
|
|
|
36
|
BIENDORADO
|
DECLAN IRVINE Richard Duncan |
|
|
|
|
|
|
|
130
|
CULTO
|
RICHARD JENKINSON Richard Jenkinson |
|
|
|
|
|
|
|
58
|
ELANKA
|
GREG TAYLOR 97750 Morris Group Stud |
|
|
|
|
|
|
|
167
|
CONTENDRO
|
EMERSON SENDER Emily Bevens |
|
|
|
|
|
|
|
141
|
ELOTTIE
|
HARRIET ROSS Harriet Ross |
|
|
|
|
|
|
|
|