|
Pony Premier |
4 |
PONY HANDICAP 1.05M |
19/07/2014 |
|
Result
|
|
|
Posit.
|
Rider
no
|
Horse
Breading |
Rider
Owner |
Nation.
|
Winnings
|
Faults / Time
|
|
1
|
71
|
GLENAROUSK FLASH BANDIT SOPHIA FOX / Deborah Fox |
|
100.00
|
|
|
|
|
2
|
72
|
RYAN AGAIN SOPHIA FOX / Deborah Fox |
|
70.00
|
|
|
|
|
3
|
319
|
ILAR MAX EMILY WARD / Monserrat Seara |
|
50.00
|
|
|
|
|
4
|
302
|
SPOT THE GO JO DAISY MCKINLAY / Michael Mckinlay |
|
36.00
|
|
|
|
|
5
|
318
|
SONG GIRL EMILY WARD / Monserrat Seara |
|
22.00
|
|
|
|
|
6
|
221
|
GYPSY LAD RYAN LOCKWOOD / Nicola Lockwood |
|
22.00
|
|
|
|
|
7
|
369
|
THE DARK EMPEROR JESSICA HEWITT / |
|
22.00
|
|
|
|
|
8
|
130
|
CLAILU SAFFRON KATIE WALDOCK-SMITH / Deborah Waldock |
|
22.00
|
|
|
|
|
9
|
159
|
RONJA III WARD OTTLEY / Eleni Murphy |
|
22.00
|
|
|
|
|
10
|
202
|
GLEN WAVE EMMA CRAWFORD / Lynn Crawford |
|
22.00
|
|
|
|
|
11
|
250
|
GREGORY 55 LEONIE AITKENHEAD / Beverley Aitkenhead |
|
22.00
|
|
|
|
|
12
|
61
|
ROBE DUSTER TEGAN JONES / Philip Jones |
|
22.00
|
|
|
|
|
13
|
157
|
LITTLE MISS EBONY EMELIA MITCHELL / Beverley Aitkenhead |
|
22.00
|
|
|
|
|
14
|
367
|
CLAGGAN GYPSY DELIGHT EMMA HOLMES / Nicola Holmes |
|
22.00
|
|
|
|
|
15
|
180
|
BARNEY VI FLO NORRIS / Cisca Norris |
|
22.00
|
|
|
|
|
16
|
136
|
KNOCKANNAVEIGH LIMITED EDITION GEORGIA CABB / Alex Cabb |
|
22.00
|
|
|
|
|
17
|
357
|
LAVALLEY PRINCE Carolina Lier / Tore Dalen |
|
22.00
|
|
|
|
|
18
|
42
|
GLADIATOR (THE) JESSICA WYATT / Lisa Byrtt |
|
22.00
|
|
|
|
|
|
230
|
INKOMO KARIBA BREEZE AMY CORNFORTH / Amanda Cornforth |
|
|
|
|
|
|
|
149
|
SMITHYS CONQUEST JADE GEMMILL / Carran Sims |
|
|
|
|
|
|
|
167
|
DERHA DOLLAR PHILIPPA STACEY / Luke Stacey |
|
|
|
|
|
|
|
173
|
ROCHEVALLEY RED BARON ALANA CLUTERBUCK / Edward Carus |
|
|
|
|
|
|
|
203
|
MITCHEL TROY WELSH EXPRESS EMMA CRAWFORD / Lynn Crawford |
|
|
|
|
|
|
|
222
|
PIDGET RYAN LOCKWOOD / Doreen Swinburn |
|
|
|
|
|
|
|
204
|
MULLINGAR BAY EMMA CRAWFORD / Lynn Crawford |
|
|
|
|
|
|
|
197
|
CUCKOOPEN KITE JAMES WINTER / Eric Winter |
|
|
|
|
|
|
|
199
|
MIGNONNE DU MOLAY JAMES WINTER / Elizabeth Winter Fbhs |
|
|
|
|
|
|
|
111
|
WOODPARK ROSS AMELIA BARTON / Nanette Aitken |
|
|
|
|
|
|
|
234
|
SHAMAN SUNDANCE DAISY DEAKIN / Felicity Deakin |
|
|
|
|
|
|
|
240
|
JUST PINTO HENRY TRUELOVE / Tracy Pritchard |
|
|
|
|
|
|
|
256
|
TREVOULTER BRENINS TREASURE ALANA HOOD / Lisa Hood |
|
|
|
|
|
|
|
244
|
NO MERCY II ABBIE TAYLOR / Sharon Cassidy |
|
|
|
|
|
|
|
253
|
GALWAY JETSETTER MADDIE ANSTRUTHER / Kate Anstruther |
|
|
|
|
|
|
|
259
|
BAILEY XII ISABEL LINDSAY / Nicola Balniel |
|
|
|
|
|
|
|
198
|
KOORA III JAMES WINTER / Francis Pusinelli |
|
|
|
|
|
|
|
84
|
BEARNADERG CLOVER HUGH DAVIES / Louise Davies |
|
|
|
|
|
|
|
243
|
HELZI ABBIE TAYLOR / Vicki Blackwell |
|
|
|
|
|
|
|
3
|
MY CHAMPAGNE SUPERNOVA NATASHA PIPER / Fiona Piper |
|
|
|
|
|
|
|
7
|
AGENT (THE) ISABELLE RYDER / Simon Ryder |
|
|
|
|
|
|
|
12
|
MARSHWAYS PERFECT PUZZLE MEGAN STANLEY / Caroline Stanley |
|
|
|
|
|
|
|
21
|
MR J K FRASER REED / Aileen Reed |
|
|
|
|
|
|
|
82
|
FILO BLUEPRINT VICTORIA BENNETT / Emma Bennett |
|
|
|
|
|
|
|
81
|
MONEY SPIDER V CHLOE REYNOLDS / Katie Pike |
|
|
|
|
|
|
|
74
|
NATIONAL EIGHTEEN DARCY HOLMES / Jane Holmes |
|
|
|
|
|
|
|
137
|
SULAN HOLLYWOOD KNIGHT GEORGIA CABB / Type In Owner Name |
|
|
|
|
|
|
|
85
|
CLAGGAN PIXIE HUGH DAVIES / Louise Davies |
|
|
|
|
|
|
|
141
|
KESTREL FLIGHT SEBASTIAN BISHOP / Helen Bishop |
|
|
|
|
|
|
|
98
|
AOSTA DINKY MILLIE DICKINSON / Jan Dickinson |
|
|
|
|
|
|
|
125
|
STEELY BLUE GRANT WAINWRIGHT / Michelle Lomax |
|
|
|
|
|
|
|
100
|
RON BURGUNDY MILLIE DICKINSON / Jan Dickinson |
|
|
|
|
|
|
|
108
|
WOODFIELD SAMMY TEIGAN MCNAMARA / Nichola Mcnamara |
|
|
|
|
|
|
|
242
|
QUILITYMAES Z HENRY TRUELOVE / Michelle Hughes |
|
|
|
|
|
|
|
83
|
KILLY COLOUR CODE SOPHIE BENNETT / Emma Bennett |
|
|
|
|
|
|
|
360
|
RUMWORTH TAYLORS TWILIGHT THEA WINJE / |
|
|
|
|
|
|
|
255
|
RONALDO XII STEPHANIE OWENS / Dawn Owens |
|
|
|
|
|
|
|
48
|
SCOUBIDOU IV HARRY CHARLES / Tara Charles |
|
|
|
|
|
|
|
212
|
MOONLIGHT FLIGHT ELLIE ARCHDEACON / Elizabeth Archdeacon |
|
|
|
|
|
|
|
54
|
AROLDO HARRY CHARLES / Peter Charles Mbe |
|
|
|
|
|
|
|
301
|
CRANFORD JACK DAISY MCKINLAY / Michael Mckinlay |
|
|
|
|
|
|
|
211
|
GREENACRES BOBBY ELLIE ARCHDEACON / Elizabeth Archdeacon |
|
|
|
|
|
|
|
241
|
DARK SPIRIT VD KRUISHOEVE HENRY TRUELOVE / Barrie Truelove |
|
|
|
|
|
|
|
58
|
WHOS DJ JODIE GILES / Julie Pratt |
|
|
|
|
|
|
|
209
|
CUFFESGRANGE FOR SURE MOLLY DAVIES / Melanie Davies |
|
|
|
|
|
|
|
361
|
CAPPAGH SUPREME THEA WINJE / |
|
|
|
|
|
|
|
364
|
RUNNING BEAR ALEX GILL / Ian Gill |
|
|
|
|
|
|
|
365
|
AMMANVALLEY SANTINO ALEX GILL / Lynn Barker |
|
|
|
|
|
|
|
160
|
BUBBLE POP ELECTRIC WARD OTTLEY / Jason Ottley |
|
|
|
|
|
|
|
368
|
PENNYS CAPTAIN EMMA HOLMES / Nicola Holmes |
|
|
|
|
|
|
|
358
|
GIRLS NIGHT CAROLINA LIER / |
|
|
|
|
|
|
|
356
|
CEVIN III LISA ULVEN / Lena Ulven |
|
|
|
|
|
|
|
316
|
WIZARD VIII EMILY WARD / Nick Ward |
|
|
|
|
|
|
|
310
|
BALLYHANNON CELTIC GREY ALEXANDER STORMONTH / Aileen Stormonth |
|
|
|
|
|
|
|
355
|
CROSS WORD LISA ULVEN / Lena Ulven |
|
|
|
|
|
|
|
258
|
TATTYKEEL BOY ALANA HOOD / Lisa Hood |
|
|
|
|
|
|
|
277
|
BLUE EYES GEORGIA BLAKEMORE / Catherine Blakemore |
|
|
|
|
|
|
|
278
|
ROCKFIELD SMOKEY LEO GEORGIA BLAKEMORE / Catherine Blakemore |
|
|
|
|
|
|
|
282
|
LITTLE BOY DE CARMEN JARED LUNN / Richard Lunn |
|
|
|
|
|
|
|
140
|
BRAMBLEBROUGH ALAN SEBASTIAN BISHOP / Helen Bishop |
|
|
|
|
|
|
|
249
|
FOXY LADY 55 LEONIE AITKENHEAD / Beverley Aitkenhead |
|
|
|
|
|
|
|
41
|
KILPATRICK FIONA GRACIE-MAY SMITH / Margaret Evans |
|
|
|
|
|
|
|
232
|
ASHWEY PAINTPOT SPARROW FLORA CASTLE / Frances Castle |
|
|
|
|
|
|
|
344
|
ZAPATA II SIENNA CHARLES / Peter Charles |
|
|
|
|
|
|
|
326
|
BALLY BLUE II LOTTIE TUTT / Craig Callaghan |
|
|
|
|
|
|
|
281
|
BALLYBALOO JARED LUNN / Richard Lunn |
|
|
|
|
|
|
|
283
|
LAHINCH KATIE HALLIE LUNN / Richard Lunn |
|
|
|
|
|
|
|
45
|
UNORTHODOX BLUE RORY AIRD / John Aird |
|
|
|
|
|
|
|
80
|
KAYLEIGHS STAR CHLOE REYNOLDS / Sophie Digby |
|
|
|
|
|
|
|
176
|
APPACHE BRAVE JAMES INGHAM / Graham Ingham |
|
|
|
|
|
|
|
39
|
JUST DOLCE NICOLE LOCKHEAD ANDERSON / Claire Lockhead |
|
|
|
|
|
|
|
|